Prezervatif
Prezervatif

Prezervatif Kullanımı

Partnerleriniz ve arkadaşlarınızla prezervatifler hakkında konuşun. Her zamankinden daha fazla HIV önleme seçeneği var ve prezervatifler hem HIV’i hem de diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkları (STD’ler) önlemek için hala oldukça etkili bir seçenek.

Her seks yaptığınızda bunları doğru şekilde kullanırsanız, prezervatifler HIV enfeksiyonunu önlemede oldukça etkilidir. Ancak onları doğru şekilde nasıl kullanacağınız konusunda kendinizi eğitin.

Prezervatifler ayrıca bel soğukluğu ve klamidya gibi vücut sıvılarından geçebileceğiniz diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, insan papilloma virüsü veya HPV (genital siğiller), genital herpes ve sifiliz gibi ciltten cilde temas yoluyla yayılan cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı daha az koruma sağlarlar.

Her zamankinden daha fazla HIV önleme seçeneği var. Sizin için uygun olup olmadıklarına karar vermek için prezervatifler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Check Also

Alkol ve HIV

Alkol ve HIV Riski

Alkol almak, özellikle de aşırı alkol almak, beyninizi etkileyerek net düşünmenizi zorlaştırır. Sarhoş olduğunuzda, HIV‘i …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir